Pierwszy sprawdzian : COSMOPROF Bologna

12/01/2017

 

Polscy producenci przewidują dobry rok dla swoich firm

Tak eksporterzy – 30%, jak i importerzy – 28% przewidują, że w nadchodzącym roku poziom zamówień w ich firmach wzrośnie, a zaledwie  5 proc. prognozuje spadek zamówień.  Taki sam poziom zamówień jak w roku 2016 deklarowało 60% badanych firm. Tak przewidywali  przedstawiciele handlujących z zagranicą firm z sektora MŚP w ogólnopolskim badaniu Akcenty, które zostało  przeprowadzone  na przełomie września i pazdziernika ubiegłego roku.  Ankieta  objęła grupę mikro, małych oraz średnich firm, dla których eksport lub import  stanowi  częścią działalności

– Ogromna większość badanych spodziewa się, że nadchodzący rok będzie pod względem zamówień tak samo dobry lub nawet lepszy. Szczególnie cieszy to, że przedsiębiorców spodziewających się wzrostu liczby zamówień jest aż sześć razy więc niż pesymistów – podkreślił  Radosław Jarema, dyrektor polskiego oddziału Akcenty.

Dla polskich eksporterów kosmetyków pierwszym potwierdzeniem prognoz będą bolońskie targi COSMOPROF/ COSMOPACK, będące największym eventem  dla świata beauty.  W tym wydarzeniu reprezentować Polskę będzie ponad 100 firm, co pokazuje siłę naszej  branży kosmetycznej.

Firma Polcharm, organizator występu prawie 90 polskich firm na włoskim COSMOPROF/ COSMOPACK i oczywiście wszyscy polscy wystawy zapraszają do odwiedzenia naszych stoisk w Bolonii w dniach :

Cosmopack 16-19 marca 2017

Cosmoprof 17-20 marca 2017